Liga Europy Polska piłka

TVP SPORT: Prawa do Ekstraklasy, Superligi i meczów Legii w LE

TVP Sport

Telewizja Polska zapowiada rozszerzenie oferty sportowej dla kibiców polskiej piłki. Widzowie TVP Sport zyskają również dostęp do nowego kanału internetowego.

Zgodnie z kontraktem przez najbliższe dwa sezony Ekstraklasy, która tego roku rusza za niecały miesiąc, bo 19 lipca, to spotkania będą transmitowane na kanale TVP Sport. Możliwe też, że niektóre mecze transmitować będzie TVP 1, TVP 2, czy TVP 3.

TVP Sport ma prawa do pokazywania jednego meczu w każdej kolejce Ekstraklasy. – W całym sezonie mamy 12 meczów pierwszego wyboru, 12 drugiego wyboru i 13 trzeciego wyboru. Tak więc nie zawsze możemy wybrać jako pierwsi – np. w czterech pierwszych kolejkach zdecydowaliśmy się na spotkania trzeciego wyboru – mówi w wywiadzie dla TVPSport.pl Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

To nie koniec świetnych informacji, ponieważ stacja pokaże mecze Legii Warszawa w el. Ligi Europy. –Dajemy ekspozycję i możliwość pokazania danego klubu w otwartej antenie. Rok temu podpisaliśmy taką umowę z Legią, a w tym roku będziemy ją kontynuować, więc mogę zapewnić, że wszystkie mecze warszawian w europejskich pucharach pokażemy w TVP – mówi Szkolnikowski. 

Zaznaczył jednak, że nie ma panów tworzenia drugiego kanału lineralnego, bo to „archaiczne myślenie” i generuje koszty. – Wolę tworzyć jeden kanał premium, niż mieć dwa średnie. Radzimy sobie z dużą ilością kontentu, jest to bardzo dobrze odbierane przez widzów, staramy się niektóre rzeczy pokazywać symultanicznie, a kanał TVP Sport 2, który będzie dostępny tylko w internecie, pozwoli nam na jeszcze lepszą eksploatację praw – dodaje Szkolnikowski

Redaktor krotkapilka.com.pl | Kibic Barcelony | Twitter: @Konrad51469184

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *