Kadra

Ekspert wybrał najlepszego Polaka podczas Euro U-21. Zaskakujący wybór

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Andrzej Juskowiak podczas rozmowy ze „Sportowymi Faktami WP” ocenił grę Polaków na Euro U-21 oraz wybrał najlepszego zawodnika „biało-czerwonych”.

Polacy w ostatnim grupowym meczu wysoko przegrali z Hiszpanami (0:5) i pożegnali się z turniejem, zajmując 3 miejsce w grupie A.

„Dla ludzi, którzy dopiero co zaczęli się interesować piłką młodzieżową, może to budzić różne uczucia. Często jednak w piłce młodzieżowej bywa, że wyniki są trudne do przewidzenia – stwierdził były napastnik m.in. Sportingu Lizbona.

„Byliśmy bardzo cofnięci. Żeby wyjść z tej głębokiej obrony i zaatakować, trzeba było pokonać duże dystanse. Hiszpanie szybko odbierali nam piłkę i zostawali na naszej połowie, co im ułatwiało atak. My mieliśmy daleko do bramki, bo Sebastian Szymański z Konradem Michalakiem właściwie grali w obronie” – zaznaczył Juskowiak.

Andrzej Juskowiak wybrał jego zdaniem najlepszego polskiego piłkarza turnieju. – „Patrząc na ilość interwencji w trzech meczach, to Kamil Grabara. To był jasny punkt naszej reprezentacji. Wywiązywał się ze swoich obowiązków bez większych zarzutów ”

Opinia byłego napastnika reprezentacji Polski jest dość zaskakująca, gdyż wydaje się, że najsolidniejszym polskim zawodnikiem na Euro U-21 był Krystian Bielik. Obrońca Arsenalu do dobrej gry w defensywie dołożył dwie bramki zdobyte w starciach z Belgią oraz Włochami.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *