Ekstraklasa

Dobry interes Korony? Przedstawiamy Themistoklísa Tzimópoulosa

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Korona Kielce pozyskała w poniedziałek nowego zawodnika. Jest nim Themistoklís Tzimópoulos. 33-letni zawodnik ostatni sezon spędził w PAS Giannina i do zespołu z Ekstraklasy przeszedł bez żadnej kwoty odstępnego.

Tzimópoulos to defensywny pomocnik, który posiada dwa obywatelstwa – greckie oraz nowozelandzkie. Jeżeli chodzi o ostatni sezon, był on dla niego bardzo dobry. Themistoklis rozegrał 26 spotkań w greckiej ekstraklasie. Był jedną z wyróżniających się postaci w zespole. Dodatkowo był jednym z kilku zawodników, którzy po ostatnim słabym dla klubu sezonie, opuścili klub bez żadnej kwoty odstępnego.

Z informacji uzyskanych od jednego z dziennikarzy, którzy na co dzień zajmują się greckim futbolem, można wyczytać, że Korona Kielce zrobiła świetny interes na sprowadzeniu Tzimopoulosa: – Themistoklis jest jednym z kilku zawodników, którzy odeszli po ostatnim sezonie z klubu całkowicie za darmo. Bardzo ciężko pracuje na boisku dla dobra drużyny. Miał jednak bardzo mało wsparcia ze strony swoich kolegów. Giannina spisywała się bardzo słabo w ofensywie, więc miał dużo pracy w defensywie. Świetnie jednak wywiązywał się ze swoich obowiązków i wiele razy przerywał ataki rywala. Świetnie spisuje się również w pojedynkach o górne piłki, a jego wzrost jest zdecydowanym atutem. Dodatkowo charakteryzuje się wysoką celnością podań i bardzo dobrze rozpoczyna ataki swojej drużyny – mówi jeden z dziennikarzy zajmujący się na co dzień ligą grecką.

Tzimopoulos w swojej karierze rozegrał 15 spotkań w barwach reprezentacji Nowej Zelandii.

Fanatyk ligi angielskiej. Uwielbiam Ekstraklasę. W oczekiwaniu na kolejną Ligę Mistrzów polskiego zespołu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *