Polska piłka

„Pogrom”- Polacy oskarżeni o antysemityzm

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Od ostatniego meczu reprezentacji Polski minęło już kilka dni, ale emocje po tym meczu jeszcze nie opadły, przynajmniej za granicami naszego kraju. Największe poruszenie nadal budzi wpis profilu „Łączy nas piłka” na Facebooku.

Mianowicie chodzi o post, w którym użyto słowa „pogrom”, w kontekście wysokiego prowadzenia Polski w meczu z Izraelem (4:0). Niestety, nie każdy czytelnik tego wpisu spojrzał na to z tej samej strony, co autor. Niektórzy oskarżają nas nawet o antysemityzm.

Niemieccy dziennikarze gazety „TAZ”, na samym wstępie zaznaczyli, iż jest to podłe. Co więcej, uważają, że jest to jednoznaczne określenie, które kojarzy się z antyżydowskimi zamieszkami.

Na szczęście, ktoś szybko się zreflektował, poprawiając treść wpisu, w którym zabrakło kontrowersyjnego wyrazu. Następnie, zachodni sąsiedzi zinterpretowali to słowo na „piłkarski sposób”, jednak przyznali, iż w meczu z takim rywalem jest to bardzo niestosowne.


Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa „pogrom”. Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa „spalony”. Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi, jak widać, takie emocje.

powiedział Jakub Kwiatkowski (rzecznik prasowy PZPN) dla „Polityki”

Niestety, nieliczni doszukują się po tym meczu antysemickich znaków, jak np. numer 88 na koszulce, który rzekomo miałby oznaczać dawne powitanie III Rzeszy, a nie rok urodzenia. Następny mecz z Izraelem odbędzie się 16 listopada 2019 roku o godzinie 20.45. Oby spotkanie przyniosło nam tylko pozytywne emocje.

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *