Ligi zagraniczne Polacy za granicą

Piątek najbardziej wartościowym polskim piłkarzem

Fot.: Własne/Paweł Jerzmanowski

Międzynarodowe Centrum Nauk Sportowych opublikowało zestawienie, w którym zewidencjonował listę najbardziej wartościowych piłkarzy. Nie zabrakło w nim Polaków, a całą stawkę otwiera Kylian Mbappe.

CIES Football Observatory stworzyło ranking oparty na zawodnikach z topowych pięciu lig europejskich. Młody Francuz jest wyceniany na 252 miliony euro, dzięki czemu zajmuje pierwsze miejsce.

Własny algorytm CIES warunkuje odpowiednią pozycję w rankingu, brane pod uwagę są m.in. wiek, potencjał zawodnika, ostatnie osiągnięcia oraz długość kontraktu. W związku z tym, na drugim miejscu plasuje się Salah (219 mln), a tuż za nim Raheem Sterling (207 mln euro).

Chyba największy spadek zdaniem CIES zaliczył Neymar, jego wartość spadła o 93 mln euro, przez co zajął odległe 17. miejsce. Natomiast czwarte miejsce zajął Leo Messi, którego wartość oscyluje na 167.4 mln euro.

Polską stawkę otwiera Krzysztof Piątek, który jest wyceniany na 79 mln euro i zajmuje 44. miejsce. Robert Lewandowski kosztowałby niewiele mniej od niego, bo tylko o 3.5 mln euro. Godna uwagi jest również pozycja Piotra Zielińskiego, gdyż uplasował się na 68. miejscu, a Arkadiusz Milik na 96. lokacie. Pierwszego z nich wycenia się na 68 mln euro, a drugiego na 61 mln euro.

Redaktor portalu ''Krótka Piłka''. Kibic lig zagranicznych i Lotto Ekstraklasy.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *