Kadra

Reprezentacja Polski ustanowiła rekord wszech czasów! Nigdy nie było tak dobrze

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Reprezentacja Jerzego Brzęczka śrubuje świetne wyniki. Osiem goli strzelonych, zero straconych, do tego dwanaście punktów i cztery wygrane mecze. Polacy biją rekordy.

Pokonanie Austrii (1:0), Łotwy (2:0) i Macedonii (1:0) dało nam punkty w grupie, jednak styl zwycięstw pozostawił wiele do życzenia. W końcu na PGE Narodowym podczas starcia z Izreaelem (4:0) doszło do jakiegoś przebudzenia, a kadra pokazała drzemiący w niej potencjał.

Polska już teraz ma przewagę sześciu punktów nad trzecią Austrią w grupie G, a bezpośrednio na Euro awansują dwie najlepsze drużyny z grup. To daje spore powody do optymizmu.

Jerzy Brzęczek zanotował najlepszy start w eliminacjach do Euro pierwszy raz w historii. Jeszcze nigdy, nawet Leo Beenhakkerowi czy Adamowi Nawałce nie udało się wygrać czterech pierwszych meczów z rzędu w eliminacjach.

Holender początkowo zanotował bolesną porażkę z Finlandią (1:3) oraz zremisował z Serbią (1:1). Dopiero wtedy przyszła seria pięciu kolejnych wygranych z rzędu. Z kolei Adam Nawałka udanie rozpoczął eliminacje, bo od wysokiego pogromu nad Gibraltarem (7:0) oraz historycznego zwycięstwa nad Niemcami (2:0). Niestety w kolejnym meczu tylko zremisowali ze Szkocją 2:2 na PGE Narodowym.

Zastępca redaktora naczelnego krotkapilka.com.pl, wcześniej polskapilka24.net i xgol.pl. Dziennikarz od blisko dwóch lat. Sympatyzuję z Ekstraklasą i Bundesligą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *