Kadra

Dlaczego Krzysztof Piątek nie celebrował gola z Izraelem tak samo jak zawsze?

fot. własne/ Paweł Jerzmanowski

Krzysztof Piątek znany jest ze swojej charakterystycznej cieszynki, dzięki której otrzymał pseudonim „El Pistolero”. Po golu w meczu z Izraelem jednak z niej zrezygnował. Dlaczego?

W 35 minucie meczu po świetnych podaniach Roberta Lewandowskiego i Tomasza Kędziory piłka trafiła pod nogi Krzysztofa Piątka, a ten zrobił z nią to, co umie najlepiej. Napastnik Milanu umieścił futbolówkę w siatce, zaczął biec w stronę trybun, wykonał ślizg na kolanach ale… bez gestu strzelania rewolwerami.

Jedną z teorii było to, że TVP mogło ocenzurować zachowanie Piątka po golu. Nic takiego nie miało jednak miejsca, co udowodnił szef TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Wychodzi na to, że nasz napastnik chciał zachować jak największą poprawność polityczną i nie dolewać „oliwy do ognia”. Stosunki polsko-izraelskie są napięte, a gest używania broni mógłby być źle odebrany.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski z 4 zwycięstwami pewnie prowadzi w grupie G eliminacji Euro2020. Kolejne mecze w kwalifikacjach podopieczni Jerzego Brzęczka Rozegrają na początku września.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *