Kadra

Reprezentacja Polski pokazuje jak się gra. Pewne zwycięstwo z Izraelem [Relacja]

Reprezentacja Polski zwyciężyła na PGE Narodowym z Izraelem aż 4:0 w meczu eliminacyjnym do Euro 2020.

W pierwszych minutach reprezentacja Polski chciała pokazać, kto rządzi na boisku i prowadziła grę. W 11 minucie Grzegorz Krychowiak oddał groźny, choć niecelny strzał z dystansu, a przez pierwsze 20 minut spotkania, Polacy mieli aż trzy rzuty rożne.

Przełomowy był gol Krzysztofa Piątka w 35 minucie meczu, po asyście Tomasza Kędziory. Do przerwy reprezentacja Izraela starała się odrobić stratę bramkową, lecz nieskutecznie. Goście atakowali i nadziali się na kontrę w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony spotkania. Przed polem karnym został sfaulowany Robert Lewandowski i to on uderzał z rzutu wolnego, lecz tuż nad poprzeczką.

Chwilę po przerwie, bo w 55 minucie Kamil Grosicki zagrywa futbolówkę w pole karne. Zagranie przecina Shiran Yeini, jednak piłka odbiła się od jego ręki i sędzia podyktował rzut karny, który został zamieniony na bramkę przez Roberta Lewandowskiego.

Trzy minuty później Piotr Zieliński popisał się świetnym przerzutem piłki do Kamila Grosickiego, który uderzył z woleja na bliższy słupek. W ten sposób padła trzecia bramka dla reprezentacji Polski. Izrael starał się odrobić straty, ale żadna z akcji nie zagroziła bramce bronionej przez Łukasza Fabiańskiego.

Nastąpił czas na zmiany w obu drużynach. Jerzy Brzęczek zdecydował wpuścić Arkadiusza Milika, za strzelca pierwszej bramki, Krzysztofa Piątka (zmiana w 73 minucie), Jacka Góralskiego za Mateusza Klicha (zmiana w 75 minucie) i Damiana Kądziora za „TurboGrosika” (zmiana w 77 minucie).

Po zmiamach ponownie Polacy starali się prowadzić grę. Mecz wydawał się już roztrzygnięty, ale w 84 minucie błąd przy wybiciu piłki od bramki wykorzystują Polacy i po podaniu Arkadiusza Milika gola zdobył Damian Kądzior.

Ostatecznie Polacy wygrali z Izraelem 4:0 po bramkach: Krzysztofa Piątka, Roberta Lewandowskiego, Kamia Grosickiego i Damiana Kądziora. Po czterech meczach, mamy komplet punktów w Grupie G i nie straciliśmy jeszcze bramki!

Redaktor w krotkapilka.com.pl i sport247. Wcześniej Ekstraklasa&1liga. Interesuje się największymi ligami w Europie i naszą Ekstraklasą.