Ligi zagraniczne

Cristiano Ronaldo zdobędzie szóstą Złotą Piłkę? Portugalskie media wytypowały CR7 na głównego faworyta

Cristiano Ronaldo

– Wygrałem 3 trofea w tym sezonie, znów pokazałem się z dobrej strony. Co mogę więcej zrobić? Szczerze mówiąc myślę, że nic – taką odpowiedź udzielił Ronaldo, po pytaniu, czy zdobędzie za ten rok Złotą Piłkę.

Po zwycięstwie w Lidze Narodów portugalskie media są zgodne, że CR7 jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia tegorocznej Złotej Piłki. Warto dodać, że Ronaldo wyprowadził swoją reprezentację do finału ww. rozgrywek. Portugalczyk w półfinałowym meczu ze Szwajcarią strzelił hat-tricka i dał swojej drużynie awans. W meczu finałowym Portugalia wygrała z Holandią po bramce Goncalo Guedesa.

34-latek sam odniósł się na temat spekulacji.
– Nie będę kłamać. Złota Piłka to trofeum, które bardzo lubię wygrywać – przyznał. Dodając – Nie sądzę, aby był czas w tym sezonie, w którym grałem źle. Zasługuję, aby być wśród najlepszych. Od 16 lat liczby mówią za siebie. Nie przewartościowuję siebie. Liczby nie są mylące – wygrałem 3 trofea w tym sezonie, znów pokazałem się z dobrej strony. Co mogę więcej zrobić? Szczerze mówiąc myślę, że nic.

Stacja telewizyjna TVI, która transmitowała finał rozgrywek Ligi Narodów, odnosi się i przypomina o niełatwej drodze do zwycięstwa. Zaczynając od samej fazy grupowej, gdzie Portugalia zmierzyła się z Polską i Włochami.

Diario de Noticias, portugalski dziennik przypomina o poniedziałkowym święcie, które wypada 10-czerwca, a dzień przed Portugalczycy wygrali i sprawili prezent obywatelom Portugalii.

Dziennik Record, czyli jeden z największych w Portugalii, sądzi, że dobra postawa w rozgrywkach włoskich i Lidze Narodów stawia go wśród głównych kandydatów do zdobycia nagrody, którą dostaje najlepszy piłkarz roku.

Redaktor krotkapilka.com.pl | Kibic Barcelony | Twitter: @Konrad51469184

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *