Primera Division

Bale postawił warunki Realowi. Od tego zależy czy odejdzie z klubu

Negocjacje między Gareth’em Bale’em a Realem Madryt w końcu doprowadziły do konkretów. Walijczyk miał przedstawić władzom „Królewskich” dwa warunki. Od ich spełnienia zależy czy opuści klub ze stolicy Hiszpanii.

Po fatalnym sezonie w barwach Realu, Bale nie ma już właściwie czego szukać w Madrycie. Nie chce go ani Zinedine Zidane, ani kibice, ani Florentino Perez. Jedynym, który jest przeciwko odejściu jest… sam Bale.

Real najchętniej sprzedałby Walijczyka, jednak brakuje na niego chętnych. Kością niezgody między potencjalnymi klubami a aktualnym pracodawcą skrzydłowego jest jego cena. Dodatkowo sam zainteresowany nie ułatwia sprawy.

29-latek zarabia aż 17 mln euro rocznie. Jego kontrakt ważny jest jeszcze przez trzy lata, jednak nie zamierza tak łatwo zrezygnować ze swojego bajecznego życia. Postanowił zatem Realowi dwa warunki, od których uzależnione jest jego potencjalne odejście.

Walijczyk zażądał, aby „Królewscy” znaleźli klub, który będzie gotowy zapłacić mu równie dużą pensję, co otrzymuje aktualnie. Istnieje jednak inna opcja. Bale zgodzi się na zerwanie umowy, jeśli Real wypłaci mu pensję za kolejne trzy lata, a więc 51 mln euro.

Realowi bardzo zależy na pozbyciu się swojego zbędnego piłkarza. Niegdyś Bale przychodził do Realu za 100 mln euro, a teraz „Królewscy” są gotowi wypożyczyć go do innego zespołu i opłacać połowę jego wynagrodzenia.

Zastępca redaktora naczelnego krotkapilka.com.pl, wcześniej polskapilka24.net i xgol.pl. Dziennikarz od blisko dwóch lat. Sympatyzuję z Ekstraklasą i Bundesligą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *