Bundesliga Inne ligi

Jasna deklaracja. Ten Hag nie odejdzie do Bayernu Monachium!

Władze Bayernu Monachium poszukują już następcy dla obecnego szkoleniowca, Niko Kovaca. Wiadomo jednak, że kolejnym trenerem Bawarczyków nie zostanie Erik Ten Hag.

Bayern Monachium kolejny rok z rzędu nie osiągnął sukcesu w Europie. Bawarczycy od pamiętnego 2013 roku, kiedy to wygrali Champions League w meczu z Borussią Dortmund, z polskim trio, nie może wejść nawet do finału rozgrywek.

Choć sezon się nie skończył, a Bayern może zgarnąć jeszcze podwójną koronę, to sukces w Lidze Mistrzów nie został osiągnięty. Władze klubu z Bawarii rozpoczęły poszukiwania następcy dla Chorwata, a na pewno zrobią to intensywniej, gdy drużynie nie uda się zdobyć choćby jednego z trofeów.

Najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady trenerskiej w Bayernie był Erik Ten Hag. Trener, który w obecnym sezonie osiągnął z Ajaksem Amsterdam niesamowity wynik. Oprócz zdobycia Pucharu Holandii, niemalże awansował do finału Champions League, a w lidze, do zdobycia tytułu, brakuje punktu. Jego wyniki nie mogły przejść uwadze władz największych, ale sam Ten Hag ucina wszelkie spekulacje.

 „Wciąż mam tu ważny kontrakt, a praca w Amsterdamie sprawia mi przyjemność. Wszyscy w klubie pracujemy nad jego przyszłością, a spekulacje nie zaprzątają mojej głowy” – słowa, które przypomina portal Goal.com

Ten Hag był również łączony z FC Barceloną, po przegranej w półfinałowym meczu z Liverpoolem 4:0. Plusem jednak dla Bawarczyków jest to, że doskonale znają trenera Ajaksu. W latach 2013-2015 prowadził rezerwy Bayernu Monachium, po czym objął Utrecht, a następnie Ajax.

Redaktor "Krótka Piłka". Ekstraklasa, Niższe polskie ligi, Polacy za granicą Twitter: patrykchudoba, Instagram: patryk_chudoba_

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *