Niższe ligi

Piłkarze Widzewa ukarani przez zarząd po dziesięciu remisach z rzędu

Zarząd Widzewa Łódź postanowił ukarać swoich zawodników za serię remisów w lidze. Są kary finansowe, zsyłki do rezerw, ale także… zwolnienia.

Widzew Łódź może pochwalić się niechlubną serią w II lidze. Zremisowali oni bowiem ostatnie dziesięć meczów. Po 22. kolejkach Widzew był na pierwszym miejscu w tabeli z przewagą sześciu punktów nad czwartym GKS-em Bełchatów. Teraz po 31. kolejkach zajmuje czwarte miejsce ze stratą trzech punktów do lidera – Radomiaka Radom.

Zarząd klubu nie wytrzymał i postanowił wyciągnąć konsekwencję. Poniżej prezentujemy komunikat klubu:


Do końca rozgrywek II ligi pozostały trzy kolejki i nadal wszystko zależy od nas, dlatego wszystkie wysiłki w klubie skupione są na skutecznej walce o awans. Stanowczo podkreślamy, że jakiekolwiek komentarze sugerujące brak zainteresowania zarządu Widzewa bądź piłkarzy promocją do wyższej klasy rozgrywkowej są absolutnie nieuzasadnione. Podczas spotkania z pierwszym zespołem zarząd poinformował o podjętych wspólnie ze sztabem szkoleniowym decyzjach.

W związku z wypracowaniem innej koncepcji przygotowania fizycznego drużyny do pozostałych wiosennych spotkań oraz nowego sezonu zarząd rozwiązał umowę z trenerem odpowiedzialnym za ten aspekt działań Michałem Chmielewskim.

Zarząd nałożył też karę finansową na pierwszą drużynę w związku z niezadowalającą postawą sportową.

By zintensyfikować przygotowania do meczu z Ruchem Chorzów już dziś postanowiono wytypować 22-osobową kadrę meczową. 6 zawodników: Mikołaj Gibas, Daniel Świderski, Filip Mihaljevic, Kacper Falon, Marek Zuziak i Marcin Pieńkowski tymczasowo zostało przesuniętych do rezerw, ale mają pozostawać w pełnej gotowości.

Podjęto również decyzję o ograniczeniu do niezbędnego minimum wszelkiej aktywności medialnej zawodników pierwszego zespołu Widzewa. Przedstawicieli mediów przepraszamy za utrudnienia, ale jednocześnie liczymy na zrozumienie sytuacji, w której nadrzędnym celem jest koncentracja na walce o awans. 

W myśl hasła „Razem Tworzymy Siłę” apelujemy do całego widzewskiego środowiska o wsparcie dla drużyny na finiszu walki o awans. Przed nami trzy finały, jesteśmy przekonani, że zwycięskie dla Widzewa.

~ Widzew Łódź

Widzew najbliższe spotkanie rozegra 4 maja z Ruchem Chorzów. Później czeka ich rozprawa z Olimpią Grudziądz,a na koniec ligi mecz z GKS-em Bełchatów.

Content manager oraz Szef działu „Polska Piłka" - krotkapilka.com.pl

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *