Kadra

Piątek nie symulował? Były sędzia uważa, że powinien być rzut karny

fot. własne/ Paweł Jerzmanowski

Podczas meczu Polska – Łotwa Krzysztof Piątek dostał żółtą kartkę za rzekomą symulację, gdy został podcięty w polu karnym. „Jedenastki” ostatecznie nie podyktowany, jednak nadal pojawiają się głosy sprzeciwu, bo całe zajście było dosyć kontrowersyjne.

Były sędzia FIFA, Rafał Rostowski wypowiedział się w kwestii faulu i domniemanej symulacji Piątka. Przyznaje on, że w jego oczach powinien zostać podyktowany rzut karny.

„Dla sędziego sytuacja nie była łatwa do oceny. Był blisko, ale kąt obserwacji zdarzenia miał nienajlepszy. Nie miał też wsparcia dodatkowego sędziego asystenta, czyli tzw. sędziego bramkowego, ani systemu VAR”

Mówi były sędzia w rozmowie z WP SportoweFakty.

„Piątek być może dodał coś od siebie dla podkreślenia faulu, sędzia odniósł wrażenie, że jego upadek nie był naturalny, dlatego pokazał żółtą kartkę. To jest kontrowersja, ale osobiście uważam, że obrońca zawinił i powinien zostać podyktowany rzut karny.”

Dodał.

Kontrowersje pojawiły się także w drugiej połowie, gdy łotewski obrońca odbił piłkę ręką po uderzeniu Roberta Lewandowskiego.

Zastępca redaktora naczelnego krotkapilka.com.pl, wcześniej polskapilka24.net i xgol.pl. Dziennikarz od blisko dwóch lat. Sympatyzuję z Ekstraklasą i Bundesligą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *