Polacy za granicą Serie A

Krzysztof Piątek podwoił swoją wartość. „Teraz jest wart 70 – 80 mln euro.”

Giorgio Perinetti, dyrektor sportowy Genoi, stwierdził w rozmowie z portalem „football-italia.net”, że od przyjścia do Milanu, Piątek wart jest dwukrotnie więcej, niż wskazuje kwota, za jaką przeszedł do drużyny „Rossoneri”.

Krzysztof Piątek-to imię i nazwisko jest teraz odmieniane przez każdy przypadek. Polak przeszedł z Genoi do Milanu za 35 mln euro, co uczyniło go najdroższym polskim piłkarzem. Wejście do Milanu Piątek miał rewelacyjne: w pierwszych pięciu meczach zdobył sześć goli. Co zrozumiałe, jego rynkowa wartość stale rośnie i coraz więcej gigantów chce go mieć u siebie.

Piątek wchodzi teraz w zupełnie inny wymiar na rynku transferowym. Genoa podjęła ryzyko, a teraz z konieczności wzięliśmy 35 milionów euro. Taki klub jak nasz musiał to zrobić. Sprowadzenie Antonio Sanabrii i jego dobra udowodniły, że mieliśmy rację. W teorii Krzysztof Piątek już teraz podwoił swoją wartość. Jest teraz wart nie mniej niż 70 -80 milionów euro.

Giorgio Perinetti o Krzysztofie Piątku

W następnej kolejce AC Milan zmierzy się na San Siro. Piątek ma na koncie 17 bramek w lidze, i traci do pierwszego w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo dwa trafienia.

Redaktor w Krótkiej Piłce i Sport247. Sympatyk Premier League i Primeira Ligi, NHL, i skoków narciarskich.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *