Skoki Narciarskie Sport247

Adam Małysz ostro ws. trenera polskich skoczków: „Niemcy skomplikowali naszą sytuację”

Polski Związek Narciarzy ma w ostatnim czasie spory problem. Coraz głośniej mówi się, że Stefan Horngacher odejdzie z naszej reprezentacji na rzecz Niemców. W całym tym bałaganie głos zabrał także Adam Małysz.

Przyszłość obecnego szkoleniowca naszych skoczków nadal pozostaje zagadką. Niemiec także nie mówi nic w tej sprawie. Do głosu postanowił dojść za to dyrektor PZN, Adam Małysz, który w ostrych słowach skrytykował postępowanie naszych zachodnich sąsiadów.

„Może to, że Niemcy naciskają, obróci się przeciwko nim. To nie jest czas na trenerskie transfery. Niemcy zachowali się nie fair. Na pewno trochę skomplikowali naszą sytuację. Im kończy się umowa z Schusterem, więc żyją w niepewności. Gdyby go poprosili, zapewne poprowadziłby kadrę do zakończenia igrzysk. Pewnie myśleli, że gdy złożą ofertę Horngacherowi, przyjdzie do nich na kolanach. Nie do końca tak to wygląda. Stefan ma w Polsce bardzo dobre warunki i silny zespół, jest zadowolony.”

Przyznała legenda polskich narciarzy.

Horngachera z reprezentacją Niemiec łączy się już od zeszłego roku. W grudniu on sam nie wiedział, co czeka go w przyszłości i wolał pozostawić to na razie za sobą. Ostatnio plotki o jego odejściu nasiliły się, co potęguje niepokój wśród zarządu PZN. Związek nadal ma nadzieję, że Niemiec zostanie z naszym zespołem.

Zastępca redaktora naczelnego krotkapilka.com.pl, wcześniej polskapilka24.net i xgol.pl. Dziennikarz od blisko dwóch lat. Sympatyzuję z Ekstraklasą i Bundesligą.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *