Ekstraklasa Felietony

Nowe rozdanie w Wiśle Kraków

Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Już w poniedziałek 11 lutego ,,Białej Gwieździe” przyjdzie się zmierzyć z Górnikiem Zabrze. Będzie to pierwszy ligowy pojedynek Wisły po bardzo burzliwej przerwie zimowej.

Ostatnie 2 miesiące były wyjątkowo trudne dla krakowskiego klubu. Po nieudanej sprzedaży spółki inwestorowi z Kambodży i funduszowi inwestycyjnemu z Luksemburga, w serca kibiców wdało się olbrzymie rozczarowanie. Zadłużony po uszy klub znalazł się nad przepaścią. Piłkarze zaczęli składać wezwania o spłatę zaległości. Kilku z nich zdecydowało się odejść. Na koniec przyszła decyzja o zawieszeniu licencji na grę w Ekstraklasie.

Wisła jednak nie została sama. Pojawili się ludzie, którzy postanowili pomóc krakowskiemu klubowi. Jarosław Królewski, Jakub Błaszczykowski oraz Tomasz Jażdżyński udzielili pożyczki w wysokości 4 mln złotych. Bardzo dużą rolę w ratowaniu odegrali kibice. Jesienią powstało nowe stowarzyszenie – Wisła Socios, które liczy już ponad 1,5 tysiąca członków. Wiele akcji marketingowych promujących sprzedaż karnetów (sprzedano już ponad 10 tysięcy sztuk) przyniosło krakowianom kolejne zyski. Ostatnia emisja akcji klubu zasiliła konto o kolejne 4 mln złotych, w niecałe 24 godziny.

Dzisiaj sytuacja Wisły wygląda znacznie lepiej. Pomijając fakt, że odzyskała licencję na grę w Ekstraklasie. Nastroje na Reymonta są o wiele bardziej optymistyczne. Wydaje się, że „Biała Gwiazda” wreszcie znajduje się w odpowiednich rękach. Ludzie darzą zaufaniem osoby zajmujące się aktualnie sprawą krakowskiego klubu. Patrząc na ostatnie wydarzenia, wszystko wskazuje na to, że Wisła wychodzi na prostą, a wielkie poświęcenie kibiców nie pójdzie na marne.

Kadra krakowskiego klubu uległa dużej zmianie. Odeszło aż 7 zawodników, a przyszło 8. Jednak na to, na co kibice Wisły liczyli najbardziej było zakontraktowanie Jakuba Błaszczykowskiego. Już wiemy, że Kuba będzie grał w strojach z gwiazdą na piersi do końca sezonu. Mało tego, zobligował się, że będzie grać za 500 zł miesięcznie, co i tak przekaże na bilety na mecze dla dzieci z domów dziecka. Pierwszy mecz Wisły na stadionie przy ulicy Reymonta odbędzie się w poniedziałek 18 lutego, kiedy to zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *