Transfery

Oficjalnie: Denis Suarez wypożyczony do Arsenalu

Denis Suarez

Koniec sagi dotyczącej przejścia Denisa Suareza do zespołu z Londynu. Po niełatwych negocjacjach władze FC Barcelony i Arsenalu doszły do porozumienia.

Od kilku tygodniu hiszpańskie media informowały nas o zainteresowaniu Denisem Suarezem ze strony „Kanonierów”. Podobno osobą, która najbardziej nalegała na transfer 25-latka, jest trener Unai Emery.

Problemy z dojściem do porozumienia między oboma klubami wiązały się z kwestią ewentualnego wykupu piłkarza po zakończeniu wypożyczenia. Władze zespołu z Katalonii chciały, aby „Kanonierzy” zobowiązali się wykupić Hiszpana za kwotę oscylującą w granicach 25 mln euro, jednak Londyńczycy nie zgodzili się na to. Ostatecznie zdecydowali się na półroczne wypożyczenie za 2 mln euro oraz opcję pierwokupu piłkarza za 20 mln euro po sezonie, jeśli ten spełni pokładane w nim nadzieje.

FC Barcelonie zależało na „pozbyciu się” Denisa Suareza z klubu, aby ten nieco odciążył klubową kasę oraz żeby nie zajmował miejsca innym młodym, perspektywicznym pomocnikom takim jak Carles Alenia czy Riqui Puig. Dla Arsenalu transfer ten może okazać się idealnym uzupełnieniem luki po Aaronie Ramseyu, który po sezonie najprawdopodobniej opuści Emirates Stadium.

Redaktor portalu "Krótka Piłka". Wierny obserwator La Liga i Premier League oraz kibic polskich zespołów w europejskich pucharach.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *