Inne Niższe ligi

Polonia obroni się przed upadkiem? Chęć pomocy wyraża polityk

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Marek Jakubiak, który na co dzień jest politykiem, poinformował, że pomoże Polonii Warszawa uniknąć upadku.

Sezon 2013/2014

Problemy Polonii zaczęły się już kilka lat temu. Z powodu problemów finansowych Polonia została zdegradowana z Ekstraklasy. Swój powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej Polonia rozpoczęła od IV ligi. Drużynę objął wtedy Piotr Dziewicki. „Czarnym koszulom” od razu udało się awansować do III ligi po ciężkiej walce z Bugiem Wyszków.

Tabela IV ligi grupy mazowieckiej, sezon 2013/2014 – grafika z 90minut.pl

Sezon 2014/2015

Awans do wyższej ligi nie oznaczał, że klub znajduje się w dobrej sytuacji finansowej. Polonia cały czas borykała się z problemami finansowymi. Cały czas była nadzieja, że jednak pojawi się ktoś, kto będzie chciał wesprzeć dwukrotnych mistrzów kraju. Polonia przemęczyła się i sezon 2014/2015 zakończyła na 14. miejscu.

Tabela III ligi grupy łódzko-mazowieckiej, sezon 2014/2015 – grafika z 90minut.pl

Sezon 2015/2016

W nowym sezonie spółkę od MKS-u przejęła nowo powstała Polonia Warszawa S.A. Jej prezesem był Jerzy Engel. Sezon ten był bardzo udany. Polonia wygrała III ligę i o awans do II ligi mierzyła w barażach się z Górnikiem Wałbrzych. Polonia w dwumeczu wygrała 2:1, dzięki czemu uzyskała awans.

Tabela III ligi grupy łódzko-mazowieckiej, sezon 2015/2016 – grafika z 90minut.pl

Sezon 2016/2017

Po tym awansie Polonia wzmocniła się i przeprowadziła kilka transferów, której miały pomóc co najmniej utrzymać się w II lidze. Sezon ten w wykonaniu warszawiaków nie był udany. Do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie. Ostatecznie się nie udało, a więc Polonia spadła do III ligi. Po tym sezonie z funkcji Prezesa zrezygnował Jerzy Engel.

Tabela II ligi, sezon 2016/2017 – grafika z 90minut.pl

Sezon 2017/2018

Sezon 2017/2018 dla Polonii był całkiem udany. Pomimo problemów „Czarne Koszule” zdołały zająć 4. miejsce. Chętnych do pomocy wciąż brakowało…

Tabela III ligi grupy I, sezon 2017/2018 – grafika z 90minut.pl

Sezon 2018/2019

Kolejny rok mijał, a Polonia wciąż zmagała się z problemami. Polonia w sezonie 2018/2019 radzi sobie bardzo dobrze, bo zajmuje 2. miejsce po 17. kolejkach III ligi. Piłkarze jednak wypłat nie otrzymali od września, więc zaczęli strajkować i domagać się pieniędzy.

Teraz do gry wszedł Marek Jakubiak, który w taki sposób skomentował problemy Polonii w rozmowie ze Sportowymifaktami.pl

Sytuacja jest tragiczna, klub jest na granicy upadku i nie możemy do tego dopuścić. Jeżeli Kraków było stać na to, by zacząć ratować Wisłę, to my jako warszawiacy nie możemy poddać się i dać położyć się najstarszemu warszawskiemu klubowi. Czas się obudzić i z tym jest ściśle związana moja rola. Rozpocząłem maraton rozmów na temat pomocy Polonii i wszystko jest na dobrej drodze 

Marek Jakubiak w rozmowie ze Sportowymifaktami.pl

Ponadto dodał:

Polonia ma dobrego prezesa, który przyszedł tam z biznesu i bardzo realnie patrzy na klub. Jestem bezpośrednio po rozmowach z panem prezesem i rozpoczynam działalność polityczną wokół klubu. Mam nadzieję, że to zakończy się sukcesem.

Pozostaje więc czekać na efekty działań posła. Oby przyszły jak najszybciej. Polonia nie może zniknąć z piłkarskiej mapy Polski.

Content manager oraz Szef działu „Polska Piłka" - krotkapilka.com.pl

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *