Inne

Dziennikarz zabity za ujawnienie korupcji!

Jak informuje Sport.pl, Ahmed Hussein-Suale, który ujawnił korupcję w jego ojczystym kraju, został zastrzelony w stolicy Ghany, Akrze.

Ahmed został postrzelony aż 3 razy, przez niezidentyfikowanego jeszcze motocyklistę. Ghański dziennikarz był członkiem zespołu dowodzącego przez Anasa Amereyawa. Zespół najbardziej zasłynął dzięki publikacji dokumentu, w którym szef ghańskiego związku piłkarskiego – Nyantakyi oraz aż 77 sędziów zostało oskarżonych o przyjmowanie łapówek. Po publikacji dokumentu związek został rozwiązany, zaś Nyantakyi zawieszony przez FIFA

Mimo że Ghana zajmuje najwyższe, zaszczytne pierwsze miejsce z państw afrykańskich w światowym rankingu wolnych mediów „Reporterzy bez granic” (RSF). Komitet ochrony dziennikarzy, który posiada swoją siedzibę w USA, oznajmił w oświadczeniu, że „ta strzelanina jest poważnym sygnałem, że dziennikarze w Ghanie nie mogą pracować w bezpiecznych warunkach.”

Oczywiście do zabójstwa doszło po ogromnej fali krytyki i oburzenia, która spadła na zespół Anasa Amereyawa. Jeden z polityków nazwał zmarłego już dziennikarza „niebezpiecznym”, publikując zdjęcia Ahmeda i obiecując nagrodę za pobicie.

Do śmierci odniósł się sam Anas, który musi zakrywać twarz ze względu na bezpieczeństwo: „To smutna wiadomość, ale nie uciszą nas. Spoczywaj w pokoju, Ahmed” – napisał na kontach na Twitterze oraz Facebooku.LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *